Bakı Su Həftəsi çərçivəsində Beynəlxalq Su Təsərrüfatı Sərgi və Konfransı keçirilib
12-14 mart tarixində  Bakı Su Həftəsi çərçivəsində Beynəlxalq Su Təsərrüfatı sərgisi və konfransı  keçirilib.
Bakı Su Həftəsinin keçirilməsində  əsas məqsəd Azərbaycanda bu sahənin daha da inkişaf etdirilməsi üçün ölkəyə yeni texnologiyaların, avadanlıqların və investisiyaların cəlb edilməsi, eləcə də Qarabağın bərpası və yenidən qurulması yönündə içməli su təminatının gücləndirilməsi, bununla bağlı vacib məsələlərin, yeni layihələrin və əməkdaşlıqların müzakirəsidir.
Beynəlxalq Su Təsərrüfatı Sərgisi və Konfransında AR ETN  Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü, professor Əlövsət Quliyev və institutun əməkdaşları da iştirak edib. Ə.Quliyev konfransda “İqlim  dəyişməsi ilə  əlaqədar   ölkədə   su problemlərinin  həlli” mövzusunda məruzə ilə çıxış edib.
Bakı Su Həftəsində 16 ölkədən 90-a yaxın şirkət iştirak edib. İştirakçı şirkətlərin təmsil etdiyi ölkələr sırasına Azərbaycanla yanaşı, Almaniya, Amerika Birləşmiş Ştatları, Avstriya, Avstraliya, Belarus, Belçika, Böyük Britaniya, Çexiya, Danimarka, Gürcüstan, İsrail, Isveçrə, Qazaxıstan, Türkiyə və Rusiya Federasiyası daxildir.

The International Water Management Exhibition and Conference was held as part of the Baku Water Week.
• 2024-03-15
The International Water Management Exhibition and Conference was held as part of the Baku Water Week, on March 12-14.
The main goal of Baku Water Week is to attract new technologies, equipment and investments to the country in Azerbaijan as well as the strengthening of drinking water supply and the discussion of cooperation in the direction of rehabilitation and reconstruction of Karabakh.
Director of the Institute of Soil Science and Agrochemistry of the Ministry of Science and Education of Azerbaijan, corresponding member of ANAS, professor Alovsat Guliyev and employees of the İnstitute also participated in the International Water Management Exhibition and Conference. Alovsat Guliyev delivered a report on "Solution of water problems in the country due to climate change".
About 90 companies from 16 countries participated at the Baku Water Week.Among the countries represented by participating companies are Azerbaijan, It includes Germany, United States of America, Austria, Australia, Belarus, Belgium, Great Britain, Czech Republic, Denmark, Georgia, Israel, Switzerland, Kazakhstan, Turkey and Russian Federation.