Bakı Su Həftəsi çərçivəsində Beynəlxalq Su Təsərrüfatı Sərgi və Konfransı keçirilib
12-14 mart tarixində  Bakı Su Həftəsi çərçivəsində Beynəlxalq Su Təsərrüfatı sərgisi və konfransı  keçirilib.
Bakı Su Həftəsinin keçirilməsində  əsas məqsəd Azərbaycanda bu sahənin daha da inkişaf etdirilməsi üçün ölkəyə yeni texnologiyaların, avadanlıqların və investisiyaların cəlb edilməsi, eləcə də Qarabağın bərpası və yenidən qurulması yönündə içməli su təminatının gücləndirilməsi, bununla bağlı vacib məsələlərin, yeni layihələrin və əməkdaşlıqların müzakirəsidir.
Beynəlxalq Su Təsərrüfatı Sərgisi və Konfransında AR ETN  Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü, professor Əlövsət Quliyev və institutun əməkdaşları da iştirak edib. Ə.Quliyev konfransda “İqlim  dəyişməsi ilə  əlaqədar   ölkədə   su problemlərinin  həlli” mövzusunda məruzə ilə çıxış edib.
Bakı Su Həftəsində 16 ölkədən 90-a yaxın şirkət iştirak edib. İştirakçı şirkətlərin təmsil etdiyi ölkələr sırasına Azərbaycanla yanaşı, Almaniya, Amerika Birləşmiş Ştatları, Avstriya, Avstraliya, Belarus, Belçika, Böyük Britaniya, Çexiya, Danimarka, Gürcüstan, İsrail, Isveçrə, Qazaxıstan, Türkiyə və Rusiya Federasiyası daxildir.

В рамках Бакинской водной недели прошла Международная выставка и конференция по водному хозяйству
12-14 марта в рамках Бакинской водной недели прошла Международная выставка и конференция «Управление водными ресурсами».
Основная цель Бакинской недели воды – привлечь в страну новые технологии, оборудование и инвестиции для дальнейшего развития этой сферы в Азербайджане, а также усиление питьевого водоснабжения в направлении реабилитации и реконструкции Карабаха, обсуждение важных вопросов, новых проектов и сотрудничества.
Директор Института почвоведения и агрохимии МНО АР, член-корреспондент НАНА, профессор Аловсат Гулиев и сотрудники института также приняли участие в Международной водной выставке и конференции. На конференции А.Гулиев выступил с докладом на тему «Решение водных проблем в стране в связи с изменением климата».
В Бакинской неделе воды приняли участие около 90 компаний из 16 стран. Вместе с Азербайджаном , cреди стран, представленных компаний-участников, входят Германия, Соединенные Штаты Америки, Австрия, Австралия, Беларусия, Бельгия, Великобритания, Чехия, Дания, Грузия, Израиль, Швейцария, Казахстан, Турция и Российская Федерация.