AR ETN Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunun əməkdaşlarına Xəzər Universitetinin ingilis dili sertifikatları təqdim olunub
• 2023-09-21
Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutu və Xəzər Universiteti arasında imzalanmış müqaviləyə əsaslanaraq aprel ayında xarici dil biliklərinin artırılması məqsədi ilə İnstitutda 3 aylıq ingilis dili təlim kursu təşkil olunub. Xəzər Universitetinin “İngilis dili və ədəbiyyatı” kafedrası tərəfindən təşkil edilən kursda İnstitutun əməkdaşları  başlanğıc (Beginner) və orta (İntermediate) olmaqla, iki dərəcəli səviyyə dərslərində  iştirak ediblər.
20 sentyabr tarixində AR ETN  Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunun əməkdaşlarına ingilis dili sertifikatlarının təqdim edilməsi ilə bağlı tədbir keçirilib.  Tədbirdə iştirak edən İnstitutun baş direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü,prof. Əlövsət Quliyev müasir dünyanın tələblərinə uyğunlaşmaq üçün ingilis dilinin əhəmiyyətini qeyd edib. Kursun təşkil olunmasında Xəzər Universitetinin rəhbərliyinə, müəllimlərinə  təşəkkürünü bildirib. Xəzər Universitetinin “ İngilis dili və ədəbiyyatı” kafedrasının müdiri Milana Abbasova  kursu uğurla bitirən əməkdaşları  təbrik edib. M.Abbasova əməkdaşlara gələcək fəaliyyətlərində yeni uğurlar arzulayaraq onlara Xəzər Universiteti tərəfindən  verilən rəsmi sertifikatları təqdim edib.

Сотрудникам Института почвоведения и агрохимии МНО АР вручены сертификаты Хазарского Университета по английскому языку
• 2023-09-21
На основании соглашения, подписанного между Институтом почвоведения и агрохимии и Хазарским университетом, в апреле был организован трехмесячный курс обучения английскому языку с целью улучшения навыков владения иностранным языком. В курсе, организованном кафедрой «Английского языка и литературы» Хазарского университета, сотрудники института участвовали в двухуровневых  занятиях: начального и средного.
20 сентября состоялось мероприятие по вручению сертификатов по английскому языку сотрудникам Института почвоведения и агрохимии  МНО АР. Генеральный директор института, член-корреспондент НАНА, проф. Аловсат Гулиев отметил важность английского языка для приспособления к требованиям современного мира. Он поблагодарил руководство и преподавателей Хазарского университета за организацию курса. Милана Аббасова, заведующая кафедрой «Английского  языка и литературы» Хазарского Университета, поздравила сотрудников  успешно окончивших курс. Она пожелала сотрудникам новых успехов в дальнейшей деятельности и вручила им официальные сертификаты, выданные Хазарским университетом.