AR ETN Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunun əməkdaşlarına Xəzər Universitetinin ingilis dili sertifikatları təqdim olunub
• 2023-09-21
Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutu və Xəzər Universiteti arasında imzalanmış müqaviləyə əsaslanaraq aprel ayında xarici dil biliklərinin artırılması məqsədi ilə İnstitutda 3 aylıq ingilis dili təlim kursu təşkil olunub. Xəzər Universitetinin “İngilis dili və ədəbiyyatı” kafedrası tərəfindən təşkil edilən kursda İnstitutun əməkdaşları  başlanğıc (Beginner) və orta (İntermediate) olmaqla, iki dərəcəli səviyyə dərslərində  iştirak ediblər.
20 sentyabr tarixində AR ETN  Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunun əməkdaşlarına ingilis dili sertifikatlarının təqdim edilməsi ilə bağlı tədbir keçirilib.  Tədbirdə iştirak edən İnstitutun baş direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü,prof. Əlövsət Quliyev müasir dünyanın tələblərinə uyğunlaşmaq üçün ingilis dilinin əhəmiyyətini qeyd edib. Kursun təşkil olunmasında Xəzər Universitetinin rəhbərliyinə, müəllimlərinə  təşəkkürünü bildirib. Xəzər Universitetinin “ İngilis dili və ədəbiyyatı” kafedrasının müdiri Milana Abbasova  kursu uğurla bitirən əməkdaşları  təbrik edib. M.Abbasova əməkdaşlara gələcək fəaliyyətlərində yeni uğurlar arzulayaraq onlara Xəzər Universiteti tərəfindən  verilən rəsmi sertifikatları təqdim edib.

The English language certificates of Khazar University were presented to the employees of the Institute of Soil Science and Agrochemistry of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan.
• 2023-09-21
Based on the agreement signed between the Institute of Soil Science and Agrochemistry and Khazar University, a 3-month English language training course was organized in April with the aim of improving foreign language skills. In the course organized by the "English language and literature" department of Khazar University, the employees of the Institute participated in two level classes, beginner and intermediate.
On September 20, an event was held regarding the presentation of English language certificates to the employees of the Institute of Soil Science and Agrochemistry of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan. Director General of the Institute, corresponding member of ANAS, prof.  Alovsat Guliyev noted the importance of the English language in order to adapt to the requirements of the modern world. He thanked the management and teachers of Khazar University for organizing the course. Head of Khazar University's "English language and literature" department -Milana Abbasova, congratulated the employees who successfully completed the course. Milana Abbasova wished the employees new success in their future activities and presented them with official certificates issued by Khazar University.