AR ETN Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunda 8 mart – Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə tədbir keçirilib
• 2023-03-07
Martın 7-si   AR ETN  Torpaqşünaslıq və Aqrokimya  İnstitutunda 8 mart – Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə tədbir keçirilib. Tədbiri giriş sözü ilə açan İnstitutun baş direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü, professor Əlövsət Quliyev İnstitutun qadın əməkdaşlarını və onların timsalında bütün Azərbaycan xanımlarını Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə təbrik edib. Qadınların  ölkənin   ictimai həyatında, eləcə də sosial, iqtisadi, siyasi, elmi və mədəni proseslərdə fəal iştirakının önəmini qeyd edib. İnstitutun HT-in sədri a.e.d Məmməd Məmmədov çıxışında qeyd edib ki, tarix boyu olduğu kimi, bugün də qadınlarımız Azərbaycanın inkişafına dəyərli töhfələrini verir.
Təbriklərə qoşulan Qadınlar Şurasının sədri a.e.f.d Əminə Axundova, a.e.d, Mustafa Mustafayev,a.e.ü.f.d Sevda Talıbova, əməkdar mədəniyyət işçisi Sona Baxşəliyeva, Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri Tərlan Yelmarlı qadınları Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə ürəkdən təbrik edib, onlara möhkəm cansağlığı, xoşbəxtlik, şərəfli işlərində uğurlar arzulayıb.

В Институте почвоведения и агрохимии Министерство науки и образования Азербайджанской Республики состоялось мероприятие посвященное 8 марта - Международного женского дня
• 2023-03-07
7 марта в  Институте почвоведения и агрохимии Министерство   науки и образования Азербайджанской Республики состоялось мероприятие посвященное 8 марта - Международного женского дня. Открывший мероприятие своим вступительным словом генеральный директор института, член-корреспондент НАНА, профессор Аловсат Гулиев поздравил от сотрудниц института и в их премере всех азербайджанских женщин с Международным женским днем. Он отметил важность активного участия женщин в общественной жизни страны, а также в социальных, экономических, политических, научных и культурных процессах. Председатель профсоюзного комитета  институт д.а.н. Мамед Мамедов  в своем выступлении отметил, что, как и на протяжении всей истории, сегодня наши женщины вносят ценный вклад в развитие Азербайджана.
К поздравлениям присоединились председатель Женсовета Амина Ахундова, д.а.н. Мустафа Мустафаев, д.ф.а.н. Севда Талыбова, заслуженный деятель культуры Сона Бахшалиева, председатель Совета молодых ученых и специалистов Тарлан Елмарлы поздравили  женщин с Международным женским днем ​​и пожелали им крепкого здоровья, счастья и успехов в их благородном труде.