Ekoloji TKT istehsalı üzrə Regional Resurs və Təcrübə mərkəzi, Şamaxı və Ucar Dayaq Məntəqələri və Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurası 2022-ci il üzrə yekun hesabatlarını təqdim ediblər
• 2022-11-29
Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunda Elmi Şuranın növbəti iclası keçirilib. İclası giriş sözü ilə Şuranın sədri AMEA-nın müxbir üzvü, professor Əlövsət Quliyev açıb. Daha sonra İnstitutun Ekoloji TKT istehsalı üzrə Regional Resurs və Təcrübə  mərkəzi, Şamaxı və Ucar Dayaq Məntəqələrinin müdirləri hesabatlarını təqdim ediblər.
Növbəti olaraq İnstitutun Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının 2022-ci il üzrə yekun  hesabatı dinlənilib.Şuranın  sədri Tərlan Yelmarlı 2022-ci il üzrə görülən işlər barədə ətraflı məlumat verib. Təqdim olunan yekun hesabatlar şura üzvləri tərəfindən geniş müzakirə olundu, suallar cavablandırıldı. Sonda təcrübə  mərkəzi, dayaq məntəqələri və Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının 2022-ci il üzrə illik  hesabatı  səsə qoyularaq yekdiliklə qəbul edildi.

The Regional Resource and Experience Center for Ecologically Clean Agricultural Production, Shamakhi and Ujar Support Stations and the Council of Young Scientists and Experts have presented their final reports for 2022.
• 2022-11-29
The next meeting of the Scientific Council was held at the Institute of Soil Science and Agrochemistry. The meeting was opened by the Chairman of the Council, Corresponding Member of ANAS, Professor Alovsat Guliyev. Later, the heads of the Institute's Regional Resource and Practice Center for Ecologically Clean Agriculture Production, Shamakhi and Ujar Support Stations presented their reports.
Next, the final report of the Institute's Council of Young Scientists and Specialists for 2022 was heard. The chairman of the council, Tarlan Yelmarli, gave detailed information about the work done for 2022. The presented final reports were widely discussed by the council members and questions were answered. In the end, the 2022 annual report of the experience center, support stations and the Council of Young Scientists and Specialists was unanimously adopted.